Kontakt: 600 300 079

projektowanie stron internetowych - trendy

Projektowanie stron internetowych - trendy w 2015 r.

Projektowanie stron internetowych to nieustająca obserwacja dynamicznie zmieniającego się rynku oraz wkraczających dumnie nowych technologii i nowinek programistycznych. Zmiany podążają za oczekiwaniem internauty, w którego gust każdy projektant stara się upodobać. Rok 2015 jak i poprzedni również zapowiada wiele zmian. Posiadanie strony zgodnej z nowym trendem, pozwala firmie wyróżnić się spośród innych wielu przedsiębiorstw o podobnym profilu działalności.

Mobilne strony internetowe

W roku 2014 wkraczała na rynek mocniej niż kiedykolwiek mobilność stron internetowych. W roku 2015 ta tendencja rozwoju stron mobilnych będzie wszechobecna. Posiadanie strony mobilnej, wyróżnia firmę i poprawia jej wizerunek jako firmy nowoczesnej. Nowe strony będą w większości projektowane, tak aby automatycznie dopasowywały zawartość do wielkości ekranu. Wszystko za sprawą pojawiających się na runku coraz to nowszych modeli urządzeń mobilnych tj smartfonów, tebletów, czytników e-book z dostępem do internetu wyposażonych w WiFi. Zatem projektowanie stron responsywnych stanie się nie odłącznym elementem tworzenia stron internetowych.

Estetyczny wygląd strony internetowej

Już w ubiegłym roku można było zaobserwować nowe powstające strony internetowe, gdzie układ strony pozostawia większą przestrzeń pomiędzy poszczególnymi grupami informacji, poprawiając w ten sposób komfort przeglądania i czytania stron internetowych dla internauty. "Czystość" strony, większa przestrzeń na stronie i tendencja do prostych kształtów a zarazem centralizacja informacji to główne zmiany które będzie można obserwować w najbliższych latach. Sama czcionka również zwiększa swoje rozmiary, co sprawia że samo czytanie czy wyszukanie informacji będzie zdecydowanie łatwiejsze. Elementy strony stają się płaskie bez zbędnych tekstur, cieni czy gradientów. Słowem prostota i estetyka to nowy trend projektowania stron internetowych w bieżącym roku.

Nawigacja strony internetowej

Ważnym czynnikiem każdej strony internetowej jest jej nawigacja. Teraz wyraźniej niż kiedykolwiek, projektanci położą nacisk na poprawę czytelności przycisków menu, wyposażając je w wyrazisty krój oraz kolorystkę czcionki. Takie rozwiązanie poprawi czytelność i nawigację strony internetowej, co przełoży się na większe zaangażowanie odwiedzających użytkowników. Również istotny jest fakt zwiększenia nawigacji za pomocą klikania na rzecz przewijania. Takie rozwiązanie zapewnia uniwersalne rozwiązanie zarówno dla technologii mobilnych jak i stacjonarnych. Przejście do określonego fragmentu strony jest zdecydowanie szybsze niż przeładowanie podstrony, dlatego taki sposób poprawia szybkość działania strony jak również co najważniejsze komfort przeglądania strony.

Jak projektować strony internetowe w roku 2015?

Nowy układ stron typu flat designe (płaskie projektowanie), sprawi że czytanie strony internetowej, stanie się przyjemnością, niezależnie czy strona będzie przeglądana na komputerze, laptopie czy jakimkolwiek urządzeniu mobilnym - automatycznie dopasuje się do rozdzielczości ekranu Twojego urządzenia. Większa wolna przestrzeń (white space) pomiędzy poszczególnymi elementami strony, sprawia że oko ludzkie może odpocząć i "traktuje stronę przyjaźniej". Powszechna technologia mobilna wymusza projektowanie stron z zachowaniem standardu RWD (Responsive Web design) - prosta budowa, czystość i przejrzystość, większe zdjęcia, wyróżniające elementy przyciągające uwagę internauty, na tle stonowanej kolorystyki to nowy trend na rok 2015.

Oferta
Strony internetowe

Tania strona internetowa

Tak to możliwe - każdą firmę stać na nową stronę internetową, nawet jeśli dopiero zaczynasz przygodę z biznesem. O cenie decydują potrzeby indywidulane firmy.
Zobacz szczegóły

Nie płać za zmiany na stronie

Wybierz rozwiązanie z CMS, dzięki temu samodzielnie dodasz lub zmodyfikujesz zawartość strony.
Zobacz co to jest CMS

Twoja strona jest mobilna?

Jedna strona dopasowana do rozdzielczości ekranu wielu urządzeń, tablet, telefon komórkowy, komputer -
sprawdź szczegóły

Ta strona używa plików cookie Więcej informacji