Kontakt: 600 300 079

Strony internetowe w komputerze

Strony internetowe dopasowane dla urządzań przenośnych

Sieć internetowa - dobrodziejstwo obecnych czasów, przenika nasze życie niemal w każdym aspekcie technologi informacyjnej. Pojawienie się wielu nowych rodzajów urządzeń przenośnych takich jak tablet, telefon, smartfon czy też e-czytniki wyposażane w coraz to większe ekrany, sprawia że korzystanie z sieci internetowej stało się powszechne w autobusie, samochodzie, poczekalni, stojąc w dużej kolejce a nawet w czasie relaksu zamiast gazety. Tym samym powstaje większa konieczność obsłużenia stron internetowych dostosowanych dla wersji mobilnej.

Jak obsłużyć różne rozdzielczości za pomocą jednej strony internetowej?

Z pomocą przychodzi technologia projektowanie i wytwarzania stron internetowych - Responsive Web Design, gdzie w czasie projektowania strony, uwzględniona zostaje różnorodna rozdzielczości ekranu. Wszystkie elementy automatycznie są dopasowane do wielkości ekranu, dzięki czemu możliwe jest zachowanie wszystkich elementów strony łącznie z grafiką, co w przypadku projektowania rozwiązań dedykowanych na urządzenia mobilne, jest raczej niemożliwe, a przynajmniej pozbawione sensu. Strona mobilna dedykowana na smartfony, projektowana jest tak aby wielkości grafiki, przycisków czy czcionki przy mniejszym rozmiarze ekranu zapewniała czytelność oraz łatwe kliknięcie w poszczególne elementy sterowania. Wiesz jak powstają strony internetowe?

Czy teraz już wiesz co oznacza strona responsywna? Właśnie przeglądasz stronę która zapewnia również responsywność - zmień teraz rozdzielczość ekranu a zauważysz że tekst jak również poszczególne elementy stronę przemieszczają się, czasem zmieniają się w inną formę - wszystko po to by dostosować się i zapewnić czytelność na najwyższy poziomie dla użytkownika przeglądającego stronę. Słowem strona zmienia się zależnie od rozdzielczości ekranu.

Mobilna strona internetowa - czy to konieczność?

Strona mobilna nie jest oczywiście koniecznością, na którą Musisz się decydować. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż w obecnych czasach gdzie niemal każda osoba posiada mobilny dostęp do internetu, posiadanie dodatkowo mobilnej strony internetowej, zapewnia większą dostępność twojej oferty dla potencjalnych klientów. Sprzedaż urządzeń mobilnych przekracza obecnie, liczbę sprzedawanych komputerów stacjonarnych - czy to jest wystarczający argument?

Co jeśli strona internetowa nie będzie dostępna na urządzeniach mobilnych

Odpowiedź jest prosta - potencjalny klient nie będzie wstanie wyświetlić strony internetowej na swoim tablecie czy smartphonie lub strona internetowa nie będzie poprawnie wyświetlona, co oznacza utratę potencjalnych korzyści.

Oferta
Strony internetowe

Tania strona internetowa

Tak to możliwe - każdą firmę stać na nową stronę internetową, nawet jeśli dopiero zaczynasz przygodę z biznesem. O cenie decydują potrzeby indywidulane firmy.
Zobacz szczegóły

Nie płać za zmiany na stronie

Wybierz rozwiązanie z CMS, dzięki temu samodzielnie dodasz lub zmodyfikujesz zawartość strony.
Zobacz co to jest CMS

Twoja strona jest mobilna?

Jedna strona dopasowana do rozdzielczości ekranu wielu urządzeń, tablet, telefon komórkowy, komputer -
sprawdź szczegóły

Ta strona używa plików cookie Więcej informacji