Kontakt: 600 300 079

kula, monitory responsive web designe

Web Designe – popularne techniki wykorzystywane w projektowaniu stron internetowych.

To już nie nowość, lecz staje się coraz bardziej trendy w wizualizacji oferty techniką Responsive Web Designe (RWD). To innowacyjne podejście w projektowaniu stron internetowych, może nie rewolucyjny, to jednak robi wrażenie.

Urządzenia mobilne, do których można zaliczyć min. tablety, smartfony etc. Stały się powszechne i łatwo dostępne, tym samym liczba internatów korzystających z tych urządzeń stale rośnie. Nietrudno odgadnąć, iż jest to kolejne grono potencjalnych klientów. Wystarczy odpowiednio przygotować stronę internetową, by zyskać kolejne grono serfujących internatów, którym można przedstawić ofertę.

RWD to innowacyjna technika budowania responsywnych stron internetowych, w której układ treści oraz jej poszczególne elementy uzyskują automatyczną wielkość i skalę (Fluid Designe – używanie wartości procentowej zamiast stałych wartości, w odniesieniu do wielkości pełnego okna przeglądarki) w zależności od ekranu urządzenia. Zatem nie ma potrzeby przygotowywania wielu wersji strony internetowej dla różnych urządzeń - oczywiście tylko pozornie, gdyż w dalszym ciągu wymaga to od projektanta, uwzględnienia dużych i małych rozdzielczości, co najmniej. W technice RWD nie ma potrzeby już stosowania stałej wielkości layatu, tym samym zamiast paska przewijania, przy mniejszej rozdzielczości, zawartość wraz ze zmianą wielkości okna podąża i automatycznie rozmieszcza poszczególne elementy tak, aby zapewnić optymalną czytelność i wygląd.

W technice RWD często zawartość strony, rozciągnięta jest na całe okno – równie trendy jest technika Single Page Layaut, czyli dostępność całej zawartości w głównym oknie (bez stosowania podstron). Dla projektanta, takie podejście jest dość wygodne, gdyż do optymalizacji pozostaje tylko jedna podstrona. To jednak powoduje problem z długości strony i aby podnieść jej komfort przeglądania, dzieli się ją na sekcje a odnośniki zostają umieszczone, jako menu główne, zwykle z użyciem zakotwiczenia (Fixed Position). Użycie skryptów jQuery oraz CSS3, niewątpliwie urozmaici wygląd i użyteczność strony.

Oferta
Strony internetowe

Tania strona internetowa

Tak to możliwe - każdą firmę stać na nową stronę internetową, nawet jeśli dopiero zaczynasz przygodę z biznesem. O cenie decydują potrzeby indywidulane firmy.
Zobacz szczegóły

Nie płać za zmiany na stronie

Wybierz rozwiązanie z CMS, dzięki temu samodzielnie dodasz lub zmodyfikujesz zawartość strony.
Zobacz co to jest CMS

Twoja strona jest mobilna?

Jedna strona dopasowana do rozdzielczości ekranu wielu urządzeń, tablet, telefon komórkowy, komputer -
sprawdź szczegóły

Ta strona używa plików cookie Więcej informacji